Victron Anl-Fuse 300a/80v for 48v Products 5-pk #CIP143300020
SKU: VCE-CIP143300020
UPC: 8719076061779
More about this item
Download Literature
Victron Energy CIP143300020 Fuses & Fuse Panels
ANL-Fuse 300A/80V for 48V Products (Package of 5)
Specifications:
  • Max Current Rating: 300 amps
  • Max Voltage Rating: 80 volts
  • Approximate Voltage Drop: 125 mV
  • Cold Resistance: 0.35 mΩ