Balmar Qualifies for Free Shipping Balmar Alternator 250a Kit 12v 4" Dual Foot Saddle #XT-DF4-250-DV-KIT
Balmar Alternator 250a Kit 12v 4" Dual Foot Saddle #XT-DF4-250-DV-KIT
Brand: Balmar
SKU: BMR-XT-DF4-250-DV-KIT
UPC: 676205502801
Category: Alternators
More about this item
Download Literature
Balmar XT-DF4-250-DV-KIT Alternators
Alternator 250 AMP Kit 12V 4" Dual Foot Saddle Dual Vee Pulley Regulator & Temp Sensor
Kit Includes: XT-DF4-250-DV Alternator, MC-618 Regulator, Temperature Sensors & Mounting Hardware
XT Series Alternator: 250A, 12V, Saddle Mount (Dual Foot), 4in, Deep Dual Vee Pulley, Case Ground
4" J-180-Style Mounting;  Typical for Caterpillar, Cummins, Detroit Diesel & John Deere Engines